Vrtání a závitování

EMUGE se za dobu své stoleté existence posunula z výrobce závitníků až do pozice systémového dodavatele a nabízí nejkompletnější sortiment pro závitování na světě. Každý závit začíná přípravou otvoru. Proto najdete v nabídce produktů EMUGE širokou nabídku výkonných karbidových vrtáků od průměru d0,75 mm až po d35 mm. Výrobní program vrtáků EMUGE je výsledkem vývoje našich odborníků z oblasti geometrií nástrojů a povlaků a nabízí kompletní program vysoce-výkonných karbidových vrtáků konstruovaných pro výrobu kruhových, velmi přesných otvorů. Sortiment vrtáků je zaměřen především na přípravu otvoru pod naše řezací a tvářecí závitníky.

V oblasti závitování je nabídka potřebných EMUGE nástrojů velmi rozsáhlá. Jsme schopni nabídnout Vám odpovídající nástroj, který zoptimalizuje Vaši výrobu prakticky pro každý obráběný materiál a všechny závitové systémy.

V tomto případě nabízíme:

 • Řezací závitníky
 • Tvářecí závitníky
 • Závitová očka
 • Vrtací závitové frézy
 • Monolitní závitové frézy
 • Závitové válce pro vnější závity
 • Nástroje pro nejmodernější závitové technologie jako je vysokorychlostní závitování s využitím držáků SpeedSynchro, technologie Punchtap nebo technologie Taptor.

Ten nejvhodnější nástroj pro Vaši výrobní aplikaci Vám pomohou vyhledat naši aplikační specialisté. Pro vyhledání Vašeho obchodně-technického zástupce se prosím přesuňte do sekce Kontakty – Náš tým.

Moderní výrobní metody jako obrábění zasucha, řezání/tváření závitu při minimálním množství chlazení, vysokorychlostní obrábění, vrtací a kruhově-interpolační frézování závitu, řešíme celou řadou speciálně navržených nástrojů.

Na nástroje firmy EMUGE-FRANKEN nabízíme také náš ostřící a přepovlakovací servis, kde zajišťujeme opět 100 % geometrii a řezivost, jako u nových nástrojů. Po vyrobení závitu budete chtít určitě zkontrolovat dodržení předepsaných rozměrů a tolerancí daného závitu. Proto Vám EMUGE nabízí ucelený program závitových kalibrů-trnů, kalibrů – kroužků a hladkých válečkových kalibrů. Z oblasti kalibrů nejen tyto základní typy, ale jsme schopni nabídnout a vyrobit libovolné kalibry pro měření průměrů, tvarů atd. dle požadavků zákazníka.

Bližší informace naleznete v našich brožurách a katalozích.

V návaznosti k tomuto programu Vám také nabízíme jako službu servis pro kontrolu a měření Vašich měřidel v akreditované kalibrační laboratoři DECOM.

EMUGE nabízí celou škálu upínačů pro závitové nástroje, jako jsou:

 • Rychlovýměnná závitová pouzdra
 • Kleštinová upínací pouzdra pro synchronní vřetena strojů i s možností rychlovýměny
 • Závitořezné reverzační přístroje a aparáty
 • Držáky pro vysokorychlostní závitování SpeedSynchro

Pokud potřebujete rychle a bezpečně upnout nástroj, máme pro Vás optimální řešení.

Dle způsobu použití a požadavků na upínání jsou naše upínací systémy vybaveny požadovanými výkonnostními charakteristikami.