Skupina EMUGE-FRANKEN

O EMUGE

Výzkum a vývoj nových produktů již 100 let

Společnost Emuge byla založena v roce 1920 Richardem Glimpelem a věnovala se řemeslné výrobě, inovacím a kvalitě. Už od roku 1921, kdy byl vynalezen panem Glimpelem první strojní závitník s loupacím břitem pro výrobu průchozích závitů, se Emuge neustále rozvíjí

Firmě Emuge byla v uplynulých 100 letech připsána řada inovací a patentů a tento inovativní trend pokračuje. Dodržováním nejpřísnějších norem kvality materiálů, provozováním nejmodernějších brousících metod, dodržováním nejpřísnějších výrobních tolerancí a neustálým investováním do výzkumu a vývoje nových výrobků je Emuge měřítkem úspěchu, o který usilují i ostatní firmy.

Emuge Franken

50 zemí a více než 2000 zaměstnanců

Firma provozuje 9 výrobních závodů a udržuje prodejní organizace ve více než 50 zemích. Společnost Emuge vlastní také firmu FRANKEN, která vyrábí vysoce kvalitní frézovací nástroje pod názvem Emuge-Franken. S více než 2.000 zaměstnanci po celém světě Emuge navrhuje a vyrábí prémiové kovoobráběcí nástroje a upínací zařízení pro širokou škálu výrobních odvětví bez ohledu na to, kde se geograficky nachází.

V programu EMUGE-FRANKEN najdete 110.000 položek. Kromě standardních katalogových nástrojů jsou ve spolupráci se zákazníky vyvíjeny speciální nástroje, optimalizované pro jejich strojový park a technologické požadavky. Všechny aktivity sledují jediný cíl: optimalizaci výrobních procesů tak, aby zákazníkovi bylo možno ukázat a nabídnout řešení jeho výrobních problémů, které by mu ušetřily čas a peníze.

Společnost NAWA

Speciální nástroje s vizí

Společnost NAWA Präzisionstechnik GmbH byla založena v roce 1989 ve Veringendorfu ve švábské Albě a od roku 2002 patří ke společnosti EMUGE-FRANKEN. Naše výrobky se velmi rychle uchytily na rostoucím trhu PKD nástrojů. Kromě našeho standardního programu vyrábí řadu speciálních nástrojů ze slinutého karbidu, PKD a rychlořezné oceli. K tomu používá všechny známé a běžné řezné materiály na trhu.

Vysoce kvalifikovaní zaměstnanci pracují s moderními stroji a tím zaručují konzistentní a reprodukovatelnou špičkovou kvalitu. Zákaznická základna NAWA zahrnuje celou řadu průmyslových odvětví, včetně: obecného strojírenství, automobilového průmyslu, leteckého průmyslu, energetiky a všude, kde jsou potřeba výjimečná řešení.

EMUGE-FRANKEN Rakousko

Speciální nástroje do 15 pracovních dnů

Od roku 2009 je součástí rakouské pobočky skupiny EMUGE-FRANKEN také ostřící centrum. To začínalo se 2 brousicími stroji a se 2 brusiči. Kvůli rostoucím požadavkům výroby se začala budovat v roce 2015 nová výrobní hala ve Wolfernu.

Její slavnostní otevření za účasti vedení skupiny EMUGE-FRANKEN proběhlo 29. dubna 2016. Výroba je aktuálně vybavena těmi nejmodernějšími brousicími stroji, ale i nejmodernější měřicí a analyzační technikou. Proč speciální nástroje z rakouské pobočky? Nabídka je zpracována běžně ve 24 hodinách a dodací termíny 15 pracovních dnů.